Stabdžių sistemos remontas


Stabdžių sistema – viena iš svarbiausių automobilio dalių. Ji yra atsakinga už vairavimo saugumą. Vairuotojas, kuris išgirdo pašalinius garsus, atsiradusius važiuojant gatve, sklindančius iš automobilio ratų, stabdžių sistemos ar važiuoklės/pakabos siulome negaišti ir drąsiai kreiptis į mūsų autoservisą, mes visada maloniai padėsime nustatyti gėdimą ir suremontuosime iškilusią problemą.


Gedimo simptomai:

— pašalinis garsas stabdant;

— automobilio traukimas į šoną stabdant;

— savavališkas stabdymas;

— stabdžių skysčio nuotėkis;

— didėja stabdymo kelias;

— stringa, nukrenta stabdžių pedalas.

Visos šios problemos atsiranda, kai stabdžių trinkelės susidėvėja, pažeistas stabdžių sistemos sandarumas arba nėra pakankamai stabdžių skysčio.


Stabdžių sistemos remontui kartais pakanka pakeisti kai kurias dalis, pavyzdžiui:

stabdžių trinkelės. Jie turi būti nedelsiant pakeisti, jei jie yra stipriai ar netolygiai nusidevėję. Tai būdinga bet kuriam automobiliui, nes trinties jėga prisideda prie jų natūralaus nusidėvėjimo. Stabdžių trinkelės neremontuojamos. Stabžių diskai su įtrūkimais ir giliais įbrėžimais taip pat turėtų būti pakeisti naujais. Jei stabdžių diskas buvo pažeistas, jis gali prisidėti prie stabdžių sugedimo. Stabdžių diskai nesusidėvi taip greitai, kaip trinkelės.  Jeigu jie netolygiai susidėvėjo, juos galima nutekinti. Stabdžių diskų tekinimas – defektų pašalinimas iš darbinio paviršiaus.

cilindrai, žarnos, guminiai sandarikliai – labiausiai pažeidžiami stabdžių sistemos elementai. Siekiant išvengti gedimų sistemoje, patariame tikrinti jų būklę kas 15 tūkst. kilometrų. Jei visos dalys yra sugedusios, jas reikia pakeisti naujomis, nes jos yra neremontuojamos;

stabdžių skystis turi būti aukštos kokybės, nes jis tiesiogiai veikia stabdžius. Naudojant nekokybišką stabdžių skystį gali privesti prie to, kad sistemoje gali atsirasti vandens ar pradės irti tarpinės. Siekiant to išvengti, reikia pakeisti stabdžių skystį. Tai turėtų būti daroma ne tik gedimo metu, bet ir kasmet;

suporto dalys – elementai, kurie ilgai tarnauja stabdžių sistemoje. Tačiau, kai kurios jų dalys, laikui bėgant, gali susidėvėti ir turėtų būti pakeistos naujomis.

Anti-blokavimo Sistema (ABS) taip pat dažnai reikalauja remonto. Dažniausiai užtenka pakeisti jutiklius, kurie yra atsakingi už ratų diskų sukimosi greitį.


Siekiant išvengti pasekmių, būtina laiku remontuoti  stabdžių sistemą. Tam reikės kasdien tikrinti jos buklę. Jei paspaudus stabdžių pedalą automobilis stabdo gerai ir tolygiai – sistema veikia. Stabdžiai turi būti nedelsiant suremontuoti, jeigu paspaudus pedalą stabdymas nėra tolygus. Šiuo atveju sistemoje gali kauptis oras. Pasitikrinti tai reikia kaskart tik pradėję judėti. Įsiklausykite ar nėra pašalinių garsų stabdymo metu. Jei girdimas pašalinis triukšmas, tai reiškia, kad yra problemų dėl stabdžių trinkelių arba diskų naudojimo.

Niekas nėra apdraustas dėl stabdžių sistemos gedimo, tačiau norint išvengti nemalonių situacijų, ji turi būti tikrinami laiku. Jei kasmet kruopščiai tikrinsite savo automobilį, atliksite techninę priežiūrą laiku, naudosite tik kokybiškas dalis ir skysčius, tai prailgins jūsų stabdžių sistemos veikimą.